TÜBİTAK 2020 PERSONEL ALIMI İLANI

TÜBİTAK 2020 personel alımı yapılacağını duyurdu. TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) tarafından İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) aracılığı ile açılan personel alımı ilanında birçok kadro için alım yapılacağı duyuruldu. Ayrıca TÜBİTAK tarafından yayınlanan iş ilanında Engelli iş ilanları da İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) aracılığı ile yayınlandı. TÜBİTAK 2020 Personel Alımı nedir? Hangi kadrolarda alımlar yapılacak? Ne kadar alım yapılacak? Başvurular ne zaman olacak? Başvuru nasıl yapılacak? Engelli Çalışan Alımları Ne Kadar Olacak? TÜBİTAK 2020 personel alımı ile ilgili detaylı bilgileri sizler için hazırladık.

 

TÜBİTAK 2020 Personel Alımı İlanı Detayları

TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) bugün İŞKUR(Türkiye İş Kurumu) aracılığı ile yeni bir personel alımı ilanı yayınladı. Başvuruları İŞKUR’un web sitesi üzerinden yapılacak. İŞKUR’un Kamu İş İlanları kategorisinde yer alan ilana göre TÜBİTAK daimi olarak çalıştırmak üzere personel alımını 6 farklı kadro için engelli ve engelsiz kategorilerde açtı. Konu ile ilgili başvuru yapmak isteyen birçok kişinin sormakta olduğu sorular bulunmaktadır. Bu sorulara teker teker anlaşılır bir şekilde cevap verelim. İşte hangi kadrolarda personel alımı yapılacağına ilişkin detaylı bilgi;

 

iskur-is-alimi

 

TÜBİTAK Personel Alımı Hangi Kadrolarda Personel Alınacak?

TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu), İŞKUR aracılığı ile yayınladığı personel alımı ilanında beden işçisi, bahçıvan, büro memuru, özel güvenlik ve koruma meslek elemanı ve betonarmeci (betonarmeci, binalar ve binaların sütun, kiriş, döşeme ve duvar gibi bölümlerini inşa eder kişi.) meslek gruplarında alım yapacağını duyurdu. Toplam 27 personel alınacağı açıklanan TÜBİTAK personel alımı ilanının detayları yazımızda bulunmaktadır. Konu ile ilgili ihtiyacınız olan ve merak ettiğiniz tüm soruların yanıtları yazımızda bulunmaktadır.

 

Ne Kadar Alım Yapılacak?

Şoför ve yük taşıma alanlarında çalışmak üzere (5’i engelli) toplam 10 beden işçisi, Bahçıvan olarak çalışmak üzere (1’i engelli) toplam 3 Bahçıvan, 3’ü engelli olmak üzere toplam 5 Büro Memuru, 6 özel Güvenlik- Koruma Meslek Elemanı ve 1 engelli Betonarmeci olmak üzere 27 personel alımı yapılacaktır. Toplam 27 personel alımının 7’si engelli personel 20’si engelsiz personel olarak alınacak. Peki başvurular ne zaman? İşte başvuru tarihleri ile ilgili birçok dedikodu forumlarda bulunmaktadır. Konu ile ilgili tam net bir bilgi verilmemektedir. En çok merak edilen konuların başında gelen ne kadar alım yapılacağı ile ilgili bilgi yazımızda bulunmaktadır.

 

Başvurular Ne Zaman Olacak?

TÜBİTAK İş başvuruları 27 Ocak 2020 – 31 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru tarihini kaçıran adaylar tekrar başvuru yapamayacaklar. Başvuru ile ilgili internet sitesinde yapılan açıklamaların ve tarihlerin dışında bir müracaat alınması mümkün değildir. Bu sebeple açıklamaların dikkatli bir şekilde okunması ve bu çerçevede hareket edilmesi gerekmektedir.

 

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) web sayfasından online yapılacaktır. En az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabileceklerdir. Online başvuru dışında her hangi bir başvuru yöntemi bulunmamaktadır. Ayrıca lise mezunu altı başvuru esnasında kabul edilmeyecektir.

 

*** Başvuru Şartları, Başvurmak için gerekli evraklar, değerlendirme ölçütleri ile ilgili detaylı bilgi için TÜBİTAK’a ait https://www.tubitak.gov.tr/ adresinden ve İŞKUR (Türkiye İş Kurumu)’un web sitesinden (www.iskur.gov.tr) faydalanabilirsiniz. Başvurularınızı www.iskur.gov.tr adresinden online yapabilirsiniz