HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI 2020 PERSONEL ALIMI İLANI

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 personel alımı yapılacağını duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açılan personel alımı ilanında Hazine ve Maliye Uzman Yardımcılığı kadrosu için alım yapılacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 İş ilanı tarihi nedir? Ne kadar alım yapılacak? Başvurular ne zaman yapılacak? Sınav Yeri ve Sınav Tarihi Hakkında Detaylı Bilgi. Başvuru nasıl yapılacak? Hazine ve Maliye Bakanlığı Personel Alımı ile ilgili detaylı bilgileri sizler için derledik…

 

Hazine ve Maliye Uzman Yardımcılığı Kadrosu İçin Ne Kadar Alım Yapılacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı merkez teşkilatında görev yapmak üzere toplam 100 Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı alınacaktır. Personel alımı için ise adaylar yalnızca Ankara ve İstanbul’da çalışmak üzere başvuru yapabilecekler. Bu şehirlerde çalışmak isteyen adayların başvuru şartlarına haiz olmaları durumunda müracaat edebilecekleri bilgisi verilmektedir.

 

hazine_ve_maliye_bakanligina_memur_alimi_yapiliyor

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman?

Hali hazırda başvuruları devam eden Hazine ve Maliye Uzman Yardımcılığı kadrosu için son başvuru tarihi 07.02.2020 olarak açıklanmıştır. Giriş sınavı başvurusu, 27/01/2020 tarihinden 07/02/2020 günü mesai saati bitimine (Saat 17:30) kadar yapılacaktır. Başvurular ise Hazine ve Maliye Bakanlığı (www.hmb.gov.tr) internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Bunun dışında her hangi bir başvuru şekli bulunmamaktadır. Kurumun İstanbul ve Ankara masalarında çalışmak isteyen adayların internet sitesi üzerinden başvuruları alınmaktadır.

 

Sınav Yeri ve Sınav Tarihi Hakkında Detaylı Bilgi

Giriş sınavı Ankara’da yapılacaktır. Sınav tarihi ve yeri ise sınava girmeye hak kazanan adaylara Hazine ve Maliye Bakanlığı (www.hmb.gov.tr) internet sayfasından yayınlanacaktır. Sınav tarihi ve sınav yeri hakkında gerekli bilgi sınav tarihinden en az 10 gün önce ilan edilecektir. Adaylara sınav yeri ve sınav tarihi ile ilgili ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Bu süre zarfı içerisinde ilgililerin internet sitesini takip etmeleri sınav yeri ve zamanı ile ilgili bilgilendirmeler doğrultusunda hareket etmeleri gerekmektedir.

 

Başvurular nasıl yapılacak?

  • TABLO 1’de görev yeri Ankara olan alanlar, TABLO 2’de ise görev yeri İstanbul olan alanlar gösterilmiştir. Adaylar, TABLO 1 veya TABLO 2’de yer verilen alanlardan sadece bir tanesini, alan kodunu belirtmek suretiyle tercih edebilecektir. Her iki alan için seçim yapılması mümkün olmamaktadır. Bu duruma sistemsel olarak da izin verilmemektedir.
  • Diploma, varsa denklik belgesi ve YDS (Yabancı Dil Bilgisi Tespit Sınavı) veya buna denkliği bulunan başka sınav sonuç belgesi taratılarak başvuru esnasında yüklenecektir. Gerek görülmesi halinde, istenecek belgelere başvuru sayfasında yer verilecektir. Böyle bir durumun yaşanması durumunda adaylardan istenilen belgelerin adaylar tarafından temin edilerek ibraz edilmesi istenecektir.
  •  Başvuru Formunun imzalı bir örneği ile onaylı eklerinin; bu duyuruda yer verilen “İletişim Bilgileri” de belirtilen adrese elden teslim edilmesi veya posta yoluyla gönderilmesi zorunludur. Posta nedeniyle yaşanabilecek herhangi bir gecikmeden dolayı zamanında ulaşmayan başvurular işleme konulmaz. Bu konu ile ilgili adayların her hangi bir hak iddia etmesi mümkün değildir. Yaşanacak olan olumsuzluklardan adayların kendisi sorumlu tutulmaktadır.

*** Başvuru Şartları, sınav şekli, sınav konuları, atama ve değerlendirme ölçütleri ile ilgili detaylı bilgi için: https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2020/01/24/f4af8316-cb5e-4465-93e4-1e1349700a4d/1579869311141.pdf